Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa to śródskórne lub podskórne podawanie niewielkich dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych, kwasu hialuronowego) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym.
Twórcą tej metody leczenia jest francuski lekarz Michel Pistor.
Jest to niechirurgiczny sposób poprawienia wyglądu zmienionej skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych poprawiają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii igłowej następuje wyraźna poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.
Mezoterapię igłową stosuje się w celu:
- odmładzanie skóry (spłycanie zmarszczek twarzy i szyi, nawilżenie, odżywienie skóry)
- leczenia cellulitu
- leczenia rozstępów
- profilaktyki wypadania włosów
Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy , kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7 – 14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów.
Przygotowanie do zabiegu:
- na tydzień przed zabiegiem zalecamy wcierać w miejsca, które będą poddawane iniekcji preparat z Wit. K (tzw. Auriderm XO, uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).
- na 2 tygodnie przed zabiegiem odstawić przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego (np. Aspiryny, Polopiryny, Acardu itd…)
Przebieg zabiegu:
Lekarz przed przystąpieniem do procedury zbiera wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie w zależności od potrzeb pacjenta dobiera substancje aktywne, które zostaną podane (na ogół jest to 1 do 3 składników, na rynku są dostępne gotowe koktajle lecznicze o różnym przeznaczeniu).
Zastrzyki wykonywane są strzykawka o cieniutkiej igle. Są one niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból stosujemy znieczulenie w postaci kremu Emla.
Może się zdarzyć , że w czasie zabiegu trafimy w naczynie krwionośne, wówczas może powstać mały siniaczek, który wchłania się następnego dnia.
Po wykonanym zabiegu stosuje się delikatny masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzone. Działają one często nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Wskazania do zabiegu
- – regeneracja i odmładzanie skóry,
- – cienie i worki pod oczami,
- – rozstępy,
- – wypadanie włosów,
- – cellulit,
- – przebarwienia.
Działania niekorzystne mogące wystąpić podczas zabiegu:
- dyskomfort podczas wstrzyknięć (można go zmniejszyć poprzez zastosowanie środka znieczulającego np. kremu Emla)
- rumień, delikatny obrzęk (występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie)
- siniaczki, krwiaczki (ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi np. aspiryny).
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:
- ciąża, okres karmienia piersią
- ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
- miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
- cukrzyca
- choroba nowotworowa
- alergie na stosowany preparat
- przyjmowanie leków np. aspiryna
Odmianą mezoterapii igłowej jest dermapen
REJESTRACJA tel. 61 862 20 25